تبلیغات
همه چیز در مورد بازی های جدید - شاهزاده فارس یعنی شگفتی

بالاخره اوبی سافت مونترئال سكوت را شكست و اعلام كرد یك سری جدید از ماجراهای شاهزاده فارس را در دست ساخت دارد. این خبر میلیون‌ها نفر را در سراسر دنیا (از جمله كشور خودمان) خوشحال كرد. بعد از یك بازی موفق به نامs Creed ”Assassin، حالا استودیوی مونترئال در حال كار روی شماره جدیدی از سری شاهزاده فارس است. تغییرات زیادی در راه هستند. خودتان را آماده كنید!

بزرگترین تفاوتPOP  جدید با نسخه‌های قبلی این است كه تبدیل به یك بازی Open World  شده. یعنی باید انتظار مكان‌ها و مراحلی مانندs Creed ” Assassin داشته باشید. سازنده‌ها كه از موتور پایهAnvil  خودشان بسیار راضی و خشنود هستند، تصمیم گرفته‌اند با تغییرات فراوان آن را برای یك شاهزاده فارس جدید آماده كنند. دلیل عمده وجود تغییرات فراوان به گفته كریستوف گویوت، كارگردان سری شاهزاده فارس، این است كهsCreed ”Assassin در یك دنیای رئال رخ می‌داد. اما شاهزاده فارس دقیقا در نقطه مقابل آن است و در مكان‌های تخیلی با موجودات فانتزی رخ می‌دهد.

كار روی شاهزاده فارس جدید كه
Prodigy  نام دارد درست پس از اتمام Two Thrones  آغاز شده است. در این داستان دیگر شن‌های زمان نابوده شده‌اند و یك شاهزاده جدید پیش روی شماست. داستان بنا به گفته بازی سازها، از اسطوره‌های زرتشتی گرفته شده. شاهزاده در میانه نبرد افسانه‌ای اهریمن و اهورامزدا گرفتار می‌شود.
در ابتدای داستان او شاهد از بین رفتن درخت زندگی است كه در نتیجه آن سیاهی همه دنیا را فرا می‌گیرد.

محیط‌های اسطوره‌ای و افسانه ای حرف اول را در طراحی شاهزاده فارس جدید خواهند زد. هنوز بازی مراحل اولیه طراحی خود را طی می‌كند، اما سازنده‌ها برای تحریك كردن طرفداران، از یك قلعه معلق سخن گفتند. این قلعه آنقدر بزرگ و عظیم است كه طبقات بالایی آن به ابرها می‌رسد! از آن طرف یك گروه بسیار حرفه‌ای هم روی مدل شخصیت شاهزاده جدید كار می‌كنند. این مدل قرار است سیزده برابر مدل شاهزاده قبلی پلی گون داشته باشد و فقط تعداد پلی گون‌های موهای آن با تعداد پلی گون‌های كل مدل شاهزاده قبل برابر می‌كند! شاهزاده حركات آكروباتیك جدیدی را هم می‌تواند انجام بدهد. قرار است در این بازی، تاكید بیشتری روی حركات آكروباتیك عمودی باشد. یعنی مثلا بتوانید با استفاده از وسیله چنگال مانند شاهزاده، از دیوارها سر بخورید و پایین بروید.

سازنده‌ها هنوز اسمی ‌برای دنیایی كه  Prodigy‌در آن اتفاق می‌افتد پیدا نكرده اند. این دنیا دو صورت دارد. یك صورت آرام و زیبا و یك صورت سیاه و تاریك. حضور اهریمن كاری كرده كه تباهی دنیا را فرا بگیرد. در هر منطقه، با از بین رفتن تباهی می‌توانید صورت واقعی و زیبای آن را ببینید. یكی از ماموریت‌های شاهزاده، برگرداندن زندگی به این دنیاهای تباه شده است.


بازی غیرخطی است. یعنی انتخاب اینكه بازی كننده اول به كدام بخش سر بزند و كدام تكه از داستان را كشف كند به عهده خود است. اما مراحلی كه در هر بخش وجود دارند، كمابیش روند خطی بازی‌های قبلی را دنبال می‌كنند. به هر حال هرچه باشد سری شاهزاده فارس را با آكروبات بازی‌ها و حركات دیدنی شخصیت اول آن می‌شناسند.

این گونه مراحل را نمی‌شود به‌صورت غیرخطی طراحی كرد. بازی قرار است طوری طراحی شود كه برای هر بازی كننده تجربه‌ای خاص را به همراه داشته باشد. مثلا اگر یك نفر از بین سه مرحله A، B و C، انتخاب كرد كه به مرحله  B‌برود، دشمن‌ها و دیگر عوامل در دو مرحله دیگر برحسب انتخاب او تقویت بشوند.

http://www.thehardcoregamer.com/Portals/0/Blog/Files/1/155/princetest4wh7.jpg


گروه سازنده هنوز به طور كامل روی سیستم مبارزه‌ها به توافق نرسیده‌اند. اما مطمئنا با یك تجربه جدید ومتفاوت نسبت به بازی‌های قبلی روبه‌رو خواهیم شد. گروه به طور مرموزی از یك مولفه ناشناخته دیگر صحبت كرده اند كه تاثیر بسیار زیادی در روند داستان و حل معماها دارد اما فعلا قرار نیست از آن حرفی زده بشود.لینك مطلب  نظرات تا -
نوشته:آقا مرلین ساعت:11:06 ق.ظ  تاریخ:دوشنبه 13 خرداد 1387